Medzierky medzi zubami...Čo s tým?

Dobry den , mam problem s medzerami medzi zubami, na hornych mam 7 medzier spredu, na dolnych tiez medzi kazdym zubom malu medzierku, strojcek mi nebol odporucany, vraj mam velku celust a male zuby, neviem si dat rady, kolko by prosim vas stale nejaka ich uprava? dakujem pekne

Odpoveď

Dobrý deň,

No, v podstate máte na výber štyri možnosti:

Prvou je nosenie fixného aparátu, čo je najelegantnejší spôsob ako medzery uzavrieť bez poškodenia zubov. Ak ste „strojček“ zavrhli, lebo Vám ho nejaký lekár neodporučil, skúste sa obrátiť na iného, renomovaného čeľustného ortopéda. Ak je tu šanca na posun zubov, rozhodne by som sa uberal týmto smerom.

Druhá možnosť je uzavrieť medzery dostavbou zubov fotokompozitnými výplňami. Pri kvalitnej práci stomatológa je možné tento proces vykonať s minimálnym zásahom do štruktúry zubov, avšak si musíte uvedomiť, že žiadna výplň nie je večná a je tu aj riziko vzniku kazu medzi výplňou a zubom. Čím kvalitnejšiu prácu lekár prevedie a čím lepšie sa o to budete v budúcnosti starať, tým väčšiu životnosť toto dielo bude mať.

Treťou je jemné obrúsenie predných plôšok zubov a nalepenie takzvaných faziet, čo sú tenké „škrupinky“ z fotokompozitu alebo z keramiky. Vyhotovujú sa na modeli na mieru pacienta podľa tvaru a farby jeho zubov.

Poslednou možnosťou je obrúsenie zubov a nasadenie korunky na každý zub. Ak máte zuby relatívne v poriadku, tento smer by som Vám iba kvôli uzavretiu medzier pre svoju invazivitu nedoporučoval.

Návrat

Súvisice otázky

Štítky