Čo je to imediátna náhrada?

Dobry vecer.Chcela by som sa opytat,co je to imediatna nahrada v rozsahu do 6 zubov.Pisem v mene mojej sestry,ktora ma v podstate zuby zdrave,ale jednotky a dvojky hore v katastrofalnom stave.Bola u zubarki v SNV ta jej povedala,ze s tym uz nic nenarobi jedine ak si da zuby vyrhat a dorobit mostik,alebo ich zbrusit az po dasna a nato nasadit korunky.Korene zubov ma zdrave.Neviem co by bolo pre nu vhodne.Dala by sa popripade urobit imediatna nahrada do 6 zubov?Pokial by to bolo mozne navstivili by sme vasu ordinaciu,lebo myslim,ze v SNV nie je stomatologia na takej dobre urovni.Dakujem.S pozdravom Denisa

Odpoveď

Dobrý večer Denisa.

Imediátna náhrada je rýchlo zhotovená dočasná protéza nahrádzajúca niekoľko zubov a robí sa na obdobie, kým sa pacientovi zahoja ďasná po vytiahnutí zubov. Potom sa stav rieši definitívnou protézou.

Pokiaľ má Vaša sestra využiteľné korene vlastných zubov, je ich záchrana a následna rekonštrukcia dostavbou z kompozitu alebo korunkami rozhodne tá najrozumnejšia cesta. O to by som sa pokúsil ako prvé. Ak sa ukáže, že zuby sú príliš deštruované, tak by som uvažoval o ich extrakcii a implantátoch, prípadne obrúsení vedľajších zubov a vyhotovení mostíka.

Pokiaľ ma chcete navštíviť, dohodnite si prosím termín telefonicky, čísla nájdete na stránke www.dentapex.sk.

Návrat

Súvisice otázky

Súvisice články

Pridať komentár

imediátna protéza

27. 09. 2015 23:19 | Viera | reagovať

Dobrý deň! Chcem sa opýtať aká je cena imediátnej protézy a či sa dá reklamovať, nakoľko ju mám zhotovenú a zuby na nej sú kratšie ako ostatné moje vlastné asi o 2 mm, čo je hneď vidieť na prvý pohľad. Za odpoveď ďakujem. Viera

RE: imediátna protéza

29. 09. 2015 20:20 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Nepýtajte sa ma prosím na cenu, keď ste zaplatili nejakú sumu, asi sa Vám to oplatilo a cena bola teda dobrá… Normy na cenotvorbu imediátnych protéze zatiaľ neexistujú, ale s hyperaktivitou europarlamentu sa ich možno ešte dočkáme. Reklamovať dĺžku zubov môžete, aj keď mi príde zvláštne, prečo ste ju prevzal, keď ju teraz chcete reklamovať. Dĺžka zubov sa v nej predsa nezmenila.

Pridať komentár

Štítky