Mam bolesti zubov v ľavej hornej strane

Dobry den,prosim o radu. Mam bolesti zubov v lavej hornej strane ust uz asi 3 tyzdne. Neviem urcit, ktory zub by to mohol byt (5,6 alebo 7).Bol mi vytiahnuty nerv z 5-ky,lebo ten bol najcitlivejsi .Bolest pretrvavala,no ostalo tam trochu hnisu,tak mi zubar zub nechal otvoreny,nech hnis vytece.Ale stale ma dost boli cela lava horna strana zubov(aj ked menej ako pred tahanim nervu), a chcela by som sa spytat,ci je mozne,ze by zapal mohol prejst aj do susednej 6-ky a ako by som to zistila. a ci je nutne tahanie nervov aj zo 6-tky. Na rtg spred 3 tyzdnov nebolo vidiet vobec nic. Dakujem velmi pekne za odpoved

Odpoveď

Dobrý deň,

O koreňovej liečbe a plnení kanálikov zuba si nájdete spústu informácii v archíve poradne, preto to nebudem znova rozoberať. Čo sa týka rozšírenia infekcie z päťky na šestku – je to dosť málo pravdepodobné. Nie je vylúčené, že máte problém aj so šestkou, to netvrdím.

Ak to tak však je, tak ten problém vznikol z kazu alebo inej príčiny priamo na šestke a nie prenosom infekcie z postihnutej päťky v kosti. Či máte problém aj so šestkou, na to príde stomatológ súčtom viacerých vyšetrení, kde rentgen je len jedným z nich a rozhodne nie najdôležitejším. Iba podľa neho sa nemožno definitívne rozhodnúť.

Návrat

Súvisice otázky

Súvisice články

Štítky