Otázka na tému Fixný strojček na zuby

Fľaky na zuboch po odstránení fixného strojčeka

Mám na vás otazku.Mam 15 rokov a pred nedavnom mi dali dole fixny strojcke, hned po tom ako som svoje zuby uvidel som mal zmiesane pocity, zuby boli sice rovne , ale na prednych zuboch su flaky, hned ma napadlo ze pojdem k zubarovi.Ale nejaky ten cas ubehol asi 1 mesiac a prave sa tam chystam , chcem sa opytat ako sa tie flaky daju odstranit a ci je to bolestive ? dakujem za odpoved

Odpoveď

Dobrý deň,

Asi Vás nepoteším, ale biele škvrny na Vašich zuboch tam vznikli nepriamo Vašou vinou… Mechanizmus je totiž ten, že vplyvom nedostatočnej hygieny na sklovine povedľa strojčeka ostávali baktérie (zubný povlak), ktoré produkovali kyseliny naleptávajúce sklovinu. Tieto miesta po odstránení zámkov fixného strojčeka vyzerajú ako kriedovo biele škvrny a v podstate ide o skoré štádium zubného kazu. A čo s tým môžete urobiť?

Skúste najskôr to najšetrnejšie a najrozumnejšie riešenie: požiadajte svojho stomatológa, aby pre Vás objednal krém Tooth Mousse, čo je v podstate jediný krém, ktorý dokáže takéto defekty remineralizovať tak, aby došlo k obnoveniu pôvodnej farby zuba na mieste postihnutia. Nanáša sa na tieto plôšky zuba raz alebo dvakrát denne po umytí zubov a bez oplachovania sa nachá pôsobiť. Pripravte sa ale, že požadovaný výsledok sa dostaví pravdepodobne až o niekoľko mesiacov.

flaky-pod-strojcekom.jpgflaky-pod-strojcekom.jpg

Pokiaľ sú defekty na Vašich zuboch príliš hlboké a spomínaná technika neprinesie požadovaný výsledok, ostáva už len možnosť riešiť stav odvŕtaním a náhradou výplňami. V tomto prípade by som sa obrátil na šikovného stomatológa, u ktorého nehrozí, že bude treba výplne o tri roky prerábať, pretože touto cestou skončíte onedlho s korunkami, čo by bola zbytočne veľká škoda.

Návrat

Súvisice otázky s témou Fixný strojček na zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Fixný strojček na zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Fixný strojček na zuby v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Flaky na zuboch po strojčeku

05. 06. 2011 07:44 | Soni | reagovať

Môžem sa spýtať, že či ten krém Tooth Mousse odstráni tie flaky úplne? A dostať ten krém kúpiť aj v lekárni? Dakujem za odpoveď

RE: Flaky na zuboch po strojčeku

05. 06. 2011 07:44 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Nie, úplne fľaky nezmiznú úplne, avšak sa rozptýli ich inak ostrý okraj a z kriedovej bielej sa stanú viac priehľadnými, takže celkovo sa ich vzhľad zamaskuje. Taktiež je dôležité, že okrem vzhľadu sa zmení ich minerálna štruktúra, to znamená že sa obnoví pôvodné zloženie skloviny, ktoré bolo oslabené vplyvom baktérií zodpovedných za vznik fľaku.
V lekárni to nekúpite, viete si to objednať iba cez svojho stomatológa.

Otázka

17. 07. 2011 08:00 | Nika | reagovať

Ešte len budem mať zubný strojček.. a chcela by som sa spýtať ako by sa dalo predísť flakom na zuboch po odstránení strojčeka??

RE: Otázka

17. 07. 2011 08:00 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

No jedine dobrou dôslednou hygienou. Fľaky okolo zámok sú miesta demineralizácie („odvápnenia“) skloviny, ktoré sa tam objavujú vplyvom dlohodobej prítomnosti kazotvorných baktérií. Ak zabezpečíte, že Vaše zuby budú čisté, bez povlaku, aj napriek nalepeným zámkam, nemáte sa čoho obávať.

OTAZKA

05. 08. 2011 16:34 | zuzana | reagovať

Dobrý deň prajem. Môžem sa opýtať, ak mi zostali biele fľaky na zuboch po fixnom strojčeku a chcem si vybieliť zuby, budú tieto fľaky ešte viditeľnejšie, alebo môžem dosiahnuť to, že zuby budu mať farbu ako tie fľaky? ďakujem

Pridať komentár

Štítky