Otázka na tému Bolesti zubov

Pulzujúca bolesť

Prosím o radu. Už 3. týždeň ma pobolieva ľavá časť tváre(predpokladám, že z mrtveho zuba 6 vľavo dole-bolesti hlavne v noci-pulzujúce), neustále som prechladená, malátna a unavená. Bola som u zubného lekára, skonštatoval, že to môže z toho zuba, predpísal ATB a navrhol vytrhnutie. Keďže aj v priebehu užívania ATB som ochorela(silná nádcha, bolesť hrdla…, ucha)zub zatiaľ kvoli tomu nevytrhol a ja beriem už 3krát ATB, už som z toho znepokojená.Myslíte, že je tam súvis-teda tie virózy a mŕtvy zub?
Zub ma už nebolí, len divný tupý pocit v ústach.Nie je iná možnosť, len zub vytrhnúť?-Mám z toho veľký strach.Zub bol plombovaný pred 2 mesiacmi po dlhšom liečení a čistení kanálikov.Prosím poraďte, ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

Skoro vždy je aj iná možnosť. To, že je zub mŕtvy a jednému lekárovi sa ho nepodarilo ho zachrániť, ešte neznamená, že musí ísť bezpodmienečne von. Pokiaľ ho tam chcete mať, obráťte sa na špecialistu na koreňové kanáliky, ktorý by Vám daný zub mohol dať do poriadku. Samozrejme, že isté to nie je, ale rozhodne to stojí za pokus. Vzhľadom na to, že ošetrenie pod mikroskopom stojí možno viac, než ste boli dosiaľ zvyknutá, treba si zvážiť, akú sumu ste ochotná na tento účel vynaložiť. Musíte rátať s tým, že u dolnej šestky bude účet začínať niekde na úrovni 200 Eur za preliečenie koreňov…

No a či môžu byť Vaše zdravotné problémy spôsobené neúspešne liečeným zubom? Nie je to vylúčené, no tieto príznaky by mali byť spojené aj lokálne s bolesťou príčínného zuba.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti zubov v našej zubnej poradni.

Štítky