Otázka na tému Fixný strojček na zuby

Doriešenie strojčekom?

dobry den Mojej 7 rocnej dcere pred rokom vytrhli nadpocetny zub meseodens dnes uz ma dcera na tomto mieste vyrasteny hryzak avsak medzi prednymi zubami-hryzakmi ma asi 4mm medzeru ( Po vytrhnutí bola 7mmm). Ocne zuby ma uz vyrastene do polovice. Zaujímalo by ma ci mame este cakať alebo to riesit strojcekom (ma narok na jeho preplatenie poistovnou vzhladom na predchadzajucu diagnozu?)???
dakujem kundracikova

Odpoveď

Dobrý deň,

Priznám sa, že v otázkach úhrady poisťovňami nie som celkom doma, pretože ošetrujem pacientov na priamu platbu. Pokiaľ som však dobre informovaný, zdravotné poisťovne uhrádzajú v celkom rozumnej miere čeľustnoortopedické ošetrenie pacientom do osemnástich rokov. Nie som si však istý, či na ten strojček nie je trochu priskoro. Lebka, čeľuste a zúbky Vašej dcéry ešte budú rásť a ak by sa zuby spojili fixným aparátom, mohlo by dojsť k istým deformáciám čeľustí. Nič však nemôžete poškodiť,ak navštívite čeľustného ortopéda a budete sa riadiť tým, čo Vám povie.

Strojček na zubyStrojček na zuby

Návrat

Súvisice otázky s témou Fixný strojček na zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Fixný strojček na zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Fixný strojček na zuby v našej zubnej poradni.

Štítky