Otázka na tému Bezbolestné ošetrenie zuba

Bezbolestné ošetrenie aj bez narkózy

Dobrý deň! Prosím Vás ja nenormálne bojím zubárov a tej „bolesti“, tak ma napadlo sa spýtať Vás, či robíte aj také jednorázové zákroky aj pod narkózou alebo nejako inač bezbolestne, pričom mi spravíte všetky zuby komplet?????. Treba mi tam ťahať nervy…Ak áno, aká by bola cena??? Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Rád by som Vám pomohol, ale uvedomte si prosím, že držať pacienta niekoľko hodín v narkóze je pre neho veľká záťaž. Kompletne kvalitne ošetriť zdevastovaný chrup v narkóze je prakticky nemožné, pretože ide o zákroky náročné na čas. Píšete, že Vám treba „ťahať nervy“, čo znamená koreňovú liečbu. Priemerný čas potrebný na ošetrenie kanálikov viackoreňového zuba je v mojej ambulancii približne dve až tri hodiny. A to sme sa ešte nedostali k výplni a k ostatným zubom. Aj v nemocniciach sa u mentálne retardovaných pacientov rieši chrup ako celok, nemyslite si však, že sa tam niekto príliš zaoberá detailami alebo estetikou. Jednoducho tam na to nie je čas (nie kvôli financiám, ale kvôli zdraviu pacienta), a tak sa extrahuje všetko čo treba a ostatné zuby sa ošetria ako sa dá.

Každopádne som v mojej ambulancii ešte neošetril pacienta v celkovej anestéze, nie je však vylúčené, že si takú ambulanciu nájdete. (Skúste napr. Duodent vo Zvolene) Musíte sa však pripraviť na to, že výsledný účet sa bude pravdepodobne pohybovať až na úrovni niekoľko tisíc eur.
Iná možnosť je nájsť si stomatológa, kde sa bolesti nemusíte obávať. V dnešnej dobe nepoznám zákrok, kde by sa nedala zabezpečiť bezbolestnosť aj pri plnom vedomí bez celkovej anestézy. Ide tu skôr o snahu a prístup zo strany lekára a ochotu spolupracovať zo strany pacienta.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bezbolestné ošetrenie zuba

Súvisice články s témou Bezbolestné ošetrenie zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bezbolestné ošetrenie zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Bezbolestné ošetrenie zuba v našej zubnej poradni.

Štítky