Otázka na tému Bolesti zubov

Bolesti zubov po úraze

Dobrý den, mal som uraz a este tyzden po tom uraze ma bolia predne 2 zuby, ani nie bolia ale su take strpnute a ked nieco s nimi zahryznem tak ma to zaboli, bojim sa len toho ci su uz neni odumrete a ci mi casom nevypadnu. Dakujem za odpoved

Odpoveď

Dobrý večer, DjKiller!

Obávam sa, že Vaše dva predné zuby mohli pri úraze odumrieť…

Príznaky, ktoré opisujete by o tom napovedali. Čo môžete urobiť? Zájdite za svojim stomatológom, ten Vám ich vyšetrí a bude sledovať. Ak by aj reagovali ako mŕtve, ak ste mladý, je vhodné počkať – vo výnimočných prípadoch sa môže ich vitalita (život) obnoviť. Ak sa tak nestane v priebehu niekoľkých mesiacov, bude z nich treba vybrať zvyšky nervov, prečistiť kanáliky a zaplniť korene aj korunku.

Ďalšie znaky, ktoré by v priebehu času mohli napovedať o ich odumretí sú stmavnutie a pretrvávajúce bolesti na záhryz. Aj keby však odumreli,
len tak z ničoho nič nevypadnú a pri dobrej práci lekára a Vašej správnej domácej starostlivosti ich môžete mať v ústach do vysokého veku.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti zubov

Súvisice články s témou Bolesti zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti zubov v našej zubnej poradni.

Štítky