Otázka na tému Zubný mostík

Kovokeramický mostik

Dobry den, pred 2 dnami mi bol nasadeny kovokeramicky mostik (45, 46, 47, 48), pricom k extrakcii 6tky a 7cky doslo cca 5 rokov dozadu. Asi som nejaka precitlivela, ale stale ma z toho napina na zvracanie. Za kolko dni by to malo prejist? Neviem si na to nejak zvyknut, mam pocit ze mi tam „nieco“ vadi.
Etse by som sa chcela opytat, ci mozem s mostikom zuvat zuvacku (na tej strane myslim) a jest napr.oriesky a pod. Bojim sa, ze ho poskodim, alebo sa uvolni. Mam pocit obcas, ze sa pohne. Viem, ze to je len v hlave…lebo docasne nahrady zivicove mi 2× vypadli, tak asi z toho mam ten pocit.
dakujem za odpoved.

Odpoveď

Dobrý deň,

Dávivý reflex sa v spomínaných prípadoch objavuje dosť zriedkavo, no po čase vyhasína. Aký dlhý je na to potrebný čas, je veľmi individuálne. U niekoho pocit na zvracanie zmizne už po niekoľkých hodinách, u niekoho pretrváva aj rok.

Čo sa týka možnosti zaťaženia mostíka: ak je práca prevedená kvalitne a Vaša hygiena dobrá, môžete kľudne na tej strane žuť žuvačku alebo
akúkoľvek „ľudskú“ stravu. Tam samozrejme patria aj oriešky (netýka sa to však otvárania celistvých pistácií alebo lúskania nevypuknutej kukurice v pukancoch a pod…).

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný mostík

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný mostík, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný mostík v našej zubnej poradni.

Štítky