Otázka na tému Zubná korunka

Koľko rokov vydrží korunka na horný premorál?

Dobrý deň, koľko rokov vydrží korunka na horný premorál zhotovená počítačovou technológiou Cerec-celokeramická ak je zub devitalizovaný a dostavovaný.Či je pevná a či s ňou možem jesť všetko.
Koľko vydrží implantát – pri dobrej hygiene.Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

Vzhľadom na to, že sa jedná o inkorporáciu neživých tkanív na živé, nemožno tu vopred odhadnúť trvácnosť. Trochu môže pomôcť štatistický odhad, ktorý ukazuje, že vyše 90% implantátov prežíva dlhšie ako desať rokov a korunky prežívajú v ústach v priemere nejakých 8 rokov.

Ak je zub aj devitalizovaný a dostavený, práca môže zlyhať aj na inej úrovni ako korunka – zub. Môže napríklad dôjsť k potrebe znovuošetrenia kanálikov zuba, ulomeniu dostavby, vzniku kazu mimo oblasti korunky atď. Tak ako pri všetkých prácach v ústach však hrá enormnú úlohu presnosť a racionálnosť práce lekára a dôslednosť v hygiene pacienta.

Čo sa týka pevnosti spomínanej dostavby – spokojne s tým môžete jesť bežnú ľudskú stravu a zaťažiť to tak ako ostatné zuby.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubná korunka

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubná korunka, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubná korunka v našej zubnej poradni.

Štítky