Otázka na tému Medzera medzi zubami

Medzera medzi mostíkom a ďasnom

Dobry den, chcela by som sa spytat: pred par mesiacmi mi vytrhli 3,4,5 zub na lavej hornej strane.. tak som sa rozhodla, ze si dam urobit keramicky cely vrch. Lenze tam kde mi chybaju tie 3zuby tak medzi jasnom a zubami mam medzeru.. mam pocit, ze mi to urobil technik kratke.. volala sm zubarovi a povedal, ze mam mesiac aspon cakat,ze to chce cas a sadnut si, lenze ja si myslim, ze to jasno sa nenatiahne. Teraz mi daju cely mostik dole a treba urobit novy? dakujem.velmi ma to trapy.

Odpoveď

Dobrý deň,

Neviem, nakoľko široká je medzera medzi telom mostíka a ďasnom vo Vašom prípade a či sú Vaše obavy na mieste. Zubný technik by mal mostíky modelovať tak, aby tam medzera naozaj bola a v najtesnejšom bode by mala približne pol milimetra, na ostatných miestach viac. Nie je zriedkavé, že sa pacientom pod mostíkom v oblasti nahrádzaných zubov vo zvýšenej miere zachytáva strava. Problém vyrieši pravidelné používanie zubnej nite na mostíky (je to zubná niť s poplastovaným koncom, ktorý sa pomerne jednoducho zavedie pod mostík a tak je možné priestor smerom k ďasnu očistiť), prípadne medzizubných kefiek.

Netvrdím, že práve Váš mostík je vyhotovený správne, no jemná medzera by tam rozhodne mala byť. Výnimkou sú mostíky s ovoidne modelovanými medzičlenmi, tie sa však u nás vyskytujú bohužiaľ v minimálnej miere.

Návrat

Súvisice otázky s témou Medzera medzi zubami

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Medzera medzi zubami, skúste vyhľadávanie s výrazom Medzera medzi zubami v našej zubnej poradni.

Štítky