Viacero otázok - bielenie zubov, zbrúsené zuby...

Dobry den. Ak dovolite, mam na Vas viacero otazok: 1. Mam vyrazne zbrusene (takmer 1/3 zuba) obe horne jednotky a aktualne nosim snimatelny (retencny) aparat (platne s kovovymi dratmi). Chcel by som si dat dorobit tieto dva zuby estetickou rekonstrukciou. Preto sa pytam, ci nebude vadit materialu, z ktoreho budu zuby dotvorene pohyb zubov (aj ked ide o desatiny mozno stotiny milimetra) v priebehu dna, ked aparat v ustach nemam. Ci nemoze dojst k nejakemu prasknutiu alebo podobne. 2. Tiez som sa rozhodol, ze si dam vybielit zuby. Preto sa pytam, ci je potrebne si zuby vybielit este pred rekonstrukciou, kedze sa asi novy material na zuboch nevybieli. 3. Moja posledna otazka sa tiez tyka bielenia zubov. Chcem podstupit bielenie svetlom. Uvazujem nad systemom ZOOM alebo BEYOND. Nastudoval som si, ze by malo ist o uplne rovnake systemy preto ma zaraza, ze vo viacerych ordinaciach je system ZOOM v priemere asi dvakrat drahsi ako system BEYOND. Je mi jasne, ze nie je pravidlo, ze co je drahsie to je zakonite lepsie ale v niecom ten rozdiel byt musi, kedze je to podobne vsade. Viem, ze mozno asi nebudete chciet odpovedat na poslednu otazku ale ak ano, budem Vam vdacny. Za Vasu ochotu este raz dakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

1.Pokiaľ budú zuby dostavené správnym postupom a kvalitným materiálom,nemalo by dôjsť k poškodeniu výplní.

2.Máte pravdu, fotokompozitná výplň počas bielenia nezmení farbu, preto ak plánujete bielenie, dajte sa na to ešte pred zhotovením estetických rekonštrukcií. Treba tiež rátať s pauzou 7–14 dní, kedy sa najskôr dajú tieto výplne po bielení zhotoviť. Ak sa tento termín nedodrží, je možné, že väzba výplní na zubné tkanivá nebude dostatočná.

3.Ceny výkonov v každej ambulancii stanovuje jej vlastník a je to vysoko individuálne. Z môjho pohľadu je cenovému rozdielu na príčine
to, že systém Zoom stojí viac čo sa týka predajnej ceny lampy aj bieliacich gélov.

Návrat

Súvisice otázky

Štítky