Otázka na tému vypadnutá plomba

Je uvoľnená výplň dôvod na vytiahnutie?

Dobrý deň pán doktor, chcel by som sa opýtať, že ak mi chce zubár vytrhnúť zub, kde bol hlboký kaz, ale ten sa mu podarilo opraviť a vyše roka bol v poriadku, ale pred dvoma týždňami mi vypadla časť plomby, kde sa dala nová výplň, ale tá opäť vypadla. Ide o ľavú dolnú sedmičku vedľa zubu múdrosti. Momentálne mám v zube novú výplň, ale zubár tvrdí, že keď opäť vypadne, že zub bude musieť vytrhnúť. Plomba vypadáva z pravej vnútornej strany, vedľa zuba múdrosti. Zub ma nebolí a rád by som ho zachránil, ako mám podľa Vás postupovať. Ďakujem pekne za poradenie.

Odpoveď

Nie je možné to posúdiť bez rtg a bez vyšetrenia. Je málo pravdepodobné, že zub naozaj bude musieť ísť von, Je pravdepodobné, že bude nutné chirurgicky znížiť kosť okolo zuba, alebo vybrať nerv a vykonať endodonciu, ak je kaz príliš hlboký. Možno by bolo vhodné na zub nasadiť korunku alebo onlay. To všetko si bude vyžadovať istú dávku energie a finančné navýšenie. Ak však o ten zub stojíte, je pravdepodobné, že sa podarí zachrániť.

Návrat

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme vypadnutá plomba, skúste vyhľadávanie s výrazom vypadnutá plomba v našej zubnej poradni.

Štítky