Otázka na tému Fixný strojček na zuby

Fixný strojček, dentálna hygiena

dobry den, mam 29 rokov a budu mi o mesiac nasadzovat fixny strojcek na dolnu sanku, pretoze od jednotky po patku vlavo mi vznikli medzery po vytrhnuti lavej dolnej sestky v skolskom veku. Najvacsia medzera ma asi 5 mm.

Problem je v tom, ci mi strojcek neuskodi, kedze lava dolna jednotka sa mi trosku kyve a je spodok zuba viac odhaleny. Chcem si to dat doporiadku a mat zasa zuby dohromady bez medzier. Mozete mi napisat, ci by mohla byt liecba uspesna

Odpoveď

Dobrý deň,

Nemusíte mať obavy, čo sa týka postavenia zubov, ak lekár vie čo robí, nemôže dôjsť k poškodeniu pacienta. Aj keď sa Vám spomínaná jednotka kýve, pri správnom ortodontickom ťahu a následnej fixácii sa ustáli.

strojcek.jpgstrojcek.jpg

No a čo týka kazivosti, to je len a len vo Vašich rukách. Pokiaľ zvládnete hygienu pomocou medzizubných kefiek, jednozväzočkovej kefky a v okolí zámkov strojčeka Vám nebude ostávať povlak, nie je dôvod, aby sa zvýšila kazivosť. Doporučujem pridať do repertoára dezinfekčné ústne vody (napr.Listerine) a remineralizačné gely (napr. Tooth Mousse alebo MI paste plus).

Návrat

Súvisice otázky s témou Fixný strojček na zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Fixný strojček na zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Fixný strojček na zuby v našej zubnej poradni.

Štítky