Otázka na tému Zápal ďasien

Zápal ďasien

Dobrý deň som diabetik mám silnú cukrovku už 9 rokov.Od vtedy ako som dostal cukrovku sa mi začali kaziť zuby a neskôr som dostal aj paradentózu ktorá ma trápi do teraz.Každú chvílu ma bolievajú ďasná a z toho aj zuby.Používam ústnu vodu corsodyl a roztok herbadent.Niekedy mi to proti bolesti,zápalu ďasien zaberie a niekedy nie a bolesti pokračujú.Čo by ste mi odporúčali? Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Treba si uvedomiť, že zápal ďasien je v podstate infekcia, ktorej príčina tkvie hlavne v pretrvávaní bakteriálnych nánosov na zuboch a ďasnách. Ak tam tieto nánosy plaku budú ostávať, nepomôže Vám žiadna ústna voda. Čiže v prvom rade treba maximálne možne vycibriť techniku čistenia zubov a prísne ju dodržiavať (tu už nestačí len kefka a pasta dvakrát denne). S tým by Vám mala pomôcť dentálna hygienička, alebo stomatológ. Potom samozrejme môžte zaradiť do starostlivosti dezinfekčné ústne vody a špeciálne pasty, ale opakujem, že bez dôkladnej mechanickej očisty nezmôžu nič.

Takisto si môžete pomôcť lokálnym užívaním probiotických výrobkov (napr. jogurty so živími kultúrami), ktoré predtým než ich zjete, chvíľu podržte v ústach. Ak by bol stav veľmi vážny, bolo by dobré pouvažovať o antibiotickom preliečení, no to tiež definitívne problém nevyrieši.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zápal ďasien

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zápal ďasien, skúste vyhľadávanie s výrazom Zápal ďasien v našej zubnej poradni.

Štítky