Otázka na tému Kýve sa mi zub

Záchrana kývajúceho sa zuba

Dobry den .chcela by som sa opytat či by sa dalo zachranit kyvanie zuba.len sa bojim že mi zub vitrhnu a ostanie len diera a ja sa chciem smiat a nie na miesto dieri nemat zub??? dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

To, či sa kývavý zub dá alebo nedá zachrániť, vo veľkej miere závisí od stupňa kývavosti, od počtu a pevnosti okolitých zubov a od hygienických návykov pacienta. Ak sú podmienky priaznivé, je možné zub stabilizovať napríklad pomocou dlahy zo sklenených vláken, kedy sa pomocou zväzku priehľadných vláken minimálnej hrúbky spojí kývavý zub s vedľajšími do jedného celku, čím sa zamedzí jeho kývaniu.

Pokiaľ je nutné pristúpiť k jeho extrakcii a jeho korunková časť je zachovaná, je možné po vytiahnutí zuba v ten istý deň použiť jeho korunkovú časť po odpílení koreňa a vlepiť ju na pôvodné miesto pomocou spomínaných sklenených vláken. Pacient teda podstúpi extrakciu zuba, no z ambulancie odchádza s takmer totožným vzhľadom, ako keď do nej vstupoval.

Návrat

Súvisice otázky s témou Kýve sa mi zub

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Kýve sa mi zub, skúste vyhľadávanie s výrazom Kýve sa mi zub v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

knise sa mi zub

22. 04. 2017 11:26 | Robo xxx | reagovať

Dobry den prosim vas mam 11 rokov a knise sa mi dospelacky zub ako ho mam spevnit ?

Knise sa mi tak stredne

Pridať komentár

Štítky