Otázka na tému Mŕtvy zub

Mŕtvy zub III

Dobrý deň. Môj problém sa týka mŕtveho zuba. Mám jeden mŕtvy zub a mám pocit, že práve on ma občas pobolieva (omína). Nie je to pravidelné a nie je to vždy. Napr. keď som chorý rep. prechladený vtedy mám pocit, že je trochu citlivejší. Samozrejme po určitej dobe to prejde a všetko je ok. V posledne dobe som si však všimol, že je niekedy citlivý na chlad. Ked je napr. vonku veľmi zima tak ma niekedy trochu omynie (šklbne), ale potom je opäť všetko ok. Prosím možete sa mi ku môjmu problému vyjadriť? Ďakujem pekne.

Odpoveď

Dobrý deň,

Už niekoľkokrát som v tejto poradni spomínal, že aj mŕtvy zub môže spôsobovať silné bolesti a vážne zdravotné problémy. Aj keď ste mi nenapísali, či je daný zub ošetrený koreňovou výplňou alebo nie, nakoniec je liečba aj tak tá istá. Mal by ste zájsť za schopným stomatológom a v prípade potreby si nechať nanovo ošetriť koreňové kanáliky daného zuba.
Snáď jediný prípad, kedy by som bol trochu menej aktívny by bol, ak sa jedná o hornú stoličku, na rtg snímke sa javí ako dobre ošetrená a bolesti sa objavujú iba počas nachladenia. Pri súhre týchto troch faktorov problém nemusí byť v konkrétnom zube ale v prínosovej dutine. Ak sa následkom nádchy spomalí alebo zastaví odchod hlienov z prínosovej dutiny, na jej slizniciach sa začnú množiť vírusy alebo baktérie, sliznice zareagujú zápalom a v takomto prípade môžu rozbolieť aj inak zdravé zuby v zadnom hornom úseku.

Návrat

Súvisice otázky s témou Mŕtvy zub

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Mŕtvy zub, skúste vyhľadávanie s výrazom Mŕtvy zub v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Mŕtve zuby

04. 05. 2015 11:51 | Anika | reagovať

Dobrý deň,
mám 22 rokov a doteraz som problémy s mŕtvymi zubami nemala, ale za posledného pol roka mám už 3 mŕtvy zub. Všetky sú na spodnej čelusti. Chcela by som sa teda spýtať, čo môže byť príčinou? pretože napríklad posledný zub, to bola spodná jednotka, tak tam som kaz nikdy ani nemala. Ďakuejm za odpoveď :)

Pridať komentár

Štítky