Otázka na tému Bolesti zubov

Bolestivý zub

Dobrý deň.Mam problém s vačkom nad zubom,keď ho stlačím je bolestivý ,keď skáčem tak mi tam vystreľuje slabá bolesť a stále cítim v ústach hnis inak ma to neboli.Trvá to asi pol roka.Predtým som s týmto opuchla a zubár ma poslal preč že to nič nieje(vtedy som mala ten istý problém ale nad zubom vedľa)Už sa aj bojím ísť za zubárom že ma zase pošle preč(nikdy som nemala žiadne problémy)Poradte mi prosím.Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň prajem.
Každý hnisavý proces v organizme treba brať vážne a pokiaľ pretrváva, je nutné nájsť príčinu a riešiť ju. Dôvod, prečo s tým nemáte subjektívne problémy je ten, že hnisavý výtok sa Vám uvoľňuje do ústnej dutiny. Ak by to tak nebolo, zo dňa na deň by ste opuchli a nenechali by ste sa lekárom odbiť. V podstate môže ísť o infekciu v mäkkých tkanivách, alebo máte problém so samotným zubom, ktorý je vysoko pravdepodobne mŕtvy a zle ošetrený.

Pokiaľ Váš lekár problém banalizuje, obráťte sa na iného, ale nenechajte to spať. Takáto záležitosť totiž významne vyčerpáva Váš imunitný systém a môže sa vypomstiť na úplne inom mieste, ako sú napríklad srdce, kĺby alebo obličky.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti zubov

Súvisice články s témou Bolesti zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti zubov v našej zubnej poradni.

Štítky