"Deviatky"

Dobrý den, budem mat v auguste 17 rokov, bol som na rengene a vsade uz mam vyrastene osmicky.ked moja zubna lekarka ku ktorej chodim so strojcekom (na noc) uvidela rengen tak mi povedala ze strasne ojedinele rastu deviny. jednu mam hore a jednu dole.

ta hore by aj nevadila ale poslala ma na trhanie spodnych osmiciek(pretoze mi tlacia na sedmicky a krivia ich) a jednej tej spodnej deviny, na operaciu.
mam zvyseny davivi reflex( uz len ked mi pichne prsty do ust tak ma napina) a povedala ze by sa to mohlo robiť aj v narkoze..

Tymto sa chcem opytat ze kolko by asi priblizne stala ta narkoza/anestezia a ci je to bezpecne pretoze som niekde cital ze sa stoho aj nemusim prebrať.

Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Mať v ústach deviatky je naozaj raritná vec. Čo sa týka narkózy, cenu Vám povedia na stomatochirurgii, ale ak sa jedná o extrakciu viacerých osmičiek naraz, možno by uhradila aj poisťovňa. Musíte sa opýtať na pracovisku, kde plánujete dať previesť tento zákrok.

Samozrejme, že každá celková anestéza (ľudovo narkóza) v sebe nesie riziká. Pokiaľ ste však mladý a zdravý, tak je riziko naozaj menej než minimálne. Vaša obavy sú podobné, akoby ste nikdy nesadol do auta, lebo z neho už nemusíte vystúpiť živý. Hlavu hore, bude to ok.

Návrat

Štítky