Pri prehltani ma boli prava strana akoby hrdla

Dobry den,pri prehltani ma boli prava strana akoby hrdla.Obv.lekarka povedala,ze obluky mam trocha zapalene,prekrvene.Lenže za poslednym zubom osmičkou vpravo dole ma na dotyk velmi boli dasno.Za tym poslednym zubom mam ďasno odjakživa akokeby take nepravidelne,neviem to presne opisať,ako nejaky pohybujuci sa vyčnelok a momentalne okrem zapalenych oblukov hrdla mam zapalene aj toto posledne dasno blizko osmičky a na tom spominanom vyčnelku je akoby biela hnisava bodka.Mam pocit ze mam z toho trošku citlive aj ucho.RTG sedmičky a osmičky mi zubar robil,nič tam nenašiel.Osmička je plombovana,sedmička bolo na nej asi pred miesiacom – vybrany nerv,pretože odumrela a boli v nej vyplnane korene.Už je kompletne dokončena zaplombovana,ale stale je citliva na zahryznutie.Ale ako vravim RTG teraz urobeny,nič tam moj zubar nevidi.Bolesť bežne nemam iba pri dotyku dasna a polykani.Neviem si poradiť.dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

asi najlepšia rada, akú Vám môžem poskytnúť je, aby ste si dohodol konzultáciu u nezávislého stomatológa s dobrým úsudkom. Z toho čo ste mi opisujete naozaj nemožno usúdiť, v čom je podstata Vášho problému. Ľutujem.

Návrat

Pridať komentár

Mám rovnaký problém

26. 04. 2011 23:04 | Peter | reagovať

Ja mám rovnaký problém. Posledný zub – osmička je dosť citlivá, ale ďasno nad ním je určite zapálené, lebo mi to povedal môj stomatológ. Po vyšetrení mi predpísal antibiotiká Amoxicilin 500 mg a Metronidazol 400mg. Mal som veľmi silné bolesti, ale teraz keď som začal brať Amoxicilin, tak mi bolesti troška ustúpili, ale stále to bolí. Neviem poriadne prehĺtať, s ťažkostami a niekedy mám pociť, že mám rovnaké bolesti ako pred užitím lieku. Ani neviem či mi to zaberá.
Ozaj chcem sa opýtať p. Doktora.
Obidve antibiotiká sú veľmi silné, môžem ich brať súčasne, alebo najprv dobrať jeden a potom druhý?
Za odpoveď ďakujem.
Peter

RE: Mám rovnaký problém

26. 04. 2011 23:04 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Tieto antibiotiká sú naozaj dosť silné ale možno ich užívať súčasne – v tejto kombinácii sa dávajú pri liečbe parodontitíd (ľudovo paradentózy). Doporučil by som súčasné užívanie probiotík (napr.Nutrolim).

Pridať komentár

Štítky