Paradentóza

Dobrý deň.
Chcel by som Vás poprosit o radu a zároveň doporučenie vhodného zubného lekára. Mám problém s odhalenými krčkami,natoľko ,že sa mi spodné zuby začínajú hýbať. Moja lekárka ma odbila so slovami,že sa nemám čoho báť,lebo som ešte mladý a nič vážneho mi,podľa nej,nehrozí.
Chcel by som Vás zároveň poprosiť,či by ste mi v Trenčianskom kraji nevedeli poradiť nejakého odborníka,ktorý by mi s problémom poradil.A ktorý by nebol finančne veľmi náročný (ak by to bolo možné),nakoľko som ešte študent. Za odpoveď vopred Ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,
tak v prvom rade „paradentóza“ nie je problémom vyššieho veku a je veľmi správne, ak sa o problém aktívne zaujímate. V podstate sa jedná o bakteriálnu a zápalovú deštrukciu závesného aparátu zuba a to s vekom nemá priamu súvislosť. Je bohužiaľ smutnou skutočnosťou, že toto ochorenie sa väčšinou začína riešiť až keď je deštrukcia výrazná a začína pacienta hendikepovať funkčne aj esteticky, a to býva vo veku okolo štyridsiatky. Veľmi často je už však neskoro a straty sú nenahraditeľné.

Často dostávam otázku na dobrého a lacného zubára… Platí, že vysoká cena za zákrok nezaručí kvalitu, ale je stopercentné, že vysokú kvalitu nemožno komerčne robiť za nízku cenu. Vstupné náklady sú tak vysoké, že to proste nejde.
Skúste sa obrátiť na Dr.Murgašovú v Trenčíne.

Návrat

Súvisice otázky

Pridať komentár

porcelánový mostík

07. 02. 2013 13:14 | Karelová | reagovať

Dobrý deň, zaujali ma reakcie na Vašej stránke, a keďže mám aj ja problémy so zubami, zaujímal by ma Váš názor: pred dvoma týždňami mi lekár vytrhol 4 dolné zuby (1 a 2)ktoré sa mi kvôli paradentóze kývali. Po panoramatickom röngene mi povedal, že porcelánový mostík by som si mala rozmyslieť, pretože aj ďalšie zuby sa mi časom budú kývať.4 chýbajúce zuby mi spevní mostíkom na dva zuby sprava a dva zuby z ľava. čo by som teda mala zvážiť, je tendencia či mi mostík vydrží niekoľko rokov ? Mám 38 rokov a protézu ešte nechcem, ďakujem pekne.

RE: porcelánový mostík

07. 02. 2013 14:13 | rudolf novotný | reagovať

Ak som to dobre pochopil, protézu odmietate, implantáty pre Vás zatiaľ nie sú vhodné, tak zvažujete, či keramický, alebo kovový fazetovaný mostík. Fungovať budú obidva rovnako dobre, rozdiel je vo výslednej estetike. Pri rozhodovaní teda zvažujte finančný rozdiel. To je na Vás. A ako dlho mostík vydrží, závisí od viacerých faktorov. Prvý je biologický faktor pilierových (mostík nesúcich) zubov. Ide o súhrn momentálnych vlastností pilierov. Patrí sem kývavosť, dĺžka a počet koreňov, výška zanorenia koreňov v kosti, kvalita závesného aparátu atd. Biologický faktor je možné posúdiť iba z priameho vyšetrenia v kombinácii s rtg výsledkami. S tým Vám teda nepomôžem.Ďalšie faktory, od ktorých závisí životnosť mostíka je Vaša starostlivosť oň (úroveň hygieny) a presnosť zhotovenia lekárom a zubným technikom.

Pridať komentár

Štítky