Otázka na tému opuch

Opuchlo mi od zuba líce až pod oko

Dobry vecer, pred jeden a pol mesiacom mi bola najdena cysta v dutine a nasledne vyoperovana v lokalnej anesteze stomatochirurgom..po operacii sa vyskytol opuch v znacnej miere,ktory do troch tyzdnov uplne ustupil s vratila sa aj citlivost do spicky nosa a lica… pred tyzdnom nastupila bolest zuba 21 a 22 najma na poklop a pri umyvani zubov, ziadna reakcia na teple studene alebo sladke jedla… zubarka mi utobila rtg na ktorom nevidela ziaden zapal ale pri citlivosti na lad nasla problem na trojke kde mi umrel jeden nerv…vycistila a nechala otvorene do vecera teploty do 37.5 a navrat opuchu az pod ocne viecko.. dnes po navsteve ambulancie len kontrola 23 a opatovne cistenie kanalika bez pritomnosti hnisu…nasadene atb augmentin…mam si to dat znova narezat? Aleboje mozne ze ten opuch zmizne?

Odpoveď

Chirurgická intervencia je posledným spôsobom, ako zachrániť zub. Pri správne vedenej koreňovej liečbe (t.j.čistenie kanálikov) sa podarí zachrániť zub a opuch sa stratí aj bez chirurgie v drvivej väčšine prípadov.

Návrat

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme opuch, skúste vyhľadávanie s výrazom opuch v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

ak to nie je zo zuba?

11. 10. 2017 22:06 | monika1015 | reagovať

A je mozne ze ten opuch vobec nesuvisi so zubom? Ale je to komplikacia po operacii cysty? Stomatolog so stomatochirurgom sa nevedia zhodnut na diagnoze a naslednej liecbe

RE: ak to nie je zo zuba?

12. 10. 2017 07:02 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

To nemôžem bez vyšetrenia posúdiť, ale vzhľadom na to, že opuch sa objavil hneď po ošetrení hornej trojky, to bude vysoko pravdepodobne zo zuba.

Pridať komentár

Štítky