Otázka na tému zubný implantát

Implantát alebo mostík?

Dobrý deň, v dolnej čelusti mi chýba na jednej strane 6 a 7, na druhej 6. Jeden zubár doporučuje dať z oboch strán inplantáty. Druhý by dal aj mostíky.
Bolo by dobré keby som dala z jednej strany inplantát a z druhej mostík?
Ďakujem

Odpoveď

Nie je žiaden problém, mať na jednej strane mostík a na druhej implantátom nesenú korunku. Rovnako si môžete dať na obidve strane nechať vsadiť implantáty, ak sú na to vhodné podmienky. Rozhodnutie korunka či implantát by sa malo odvíjať od toho, v akom stave sú zuby súvisiace s medzerou. Ak sú značne poblombované, oslabené, ale so zdravým závesným aparátom (ďasno a kosť v okolí zuba), je možno vhodnejšie ich obrúsiť a „oplášťovať“ korunkami, ktoré budú niesť mostík. Ak sú zuby zdravé, bez výplní alebo len s malými, bola by škoda zuby obrusovať a tak je rozumnejšie nahradiť chýbajúci zub implantátom. Zubov susediacich s medzerou sa v takom prípade netreba ani dotknúť. Úlohu samozrejme hrajú aj faktory ako ústna hygiena, kvalita kosti, niektoré celkové ochorenia (napr.cukrovka), stav parodontu atď.

Návrat

Súvisice otázky s témou zubný implantát

Súvisice články s témou zubný implantát

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme zubný implantát, skúste vyhľadávanie s výrazom zubný implantát v našej zubnej poradni.

Štítky