Otázka na tému Paradentóza

Paradentóza a zubný implantát

Kvôli parodontóze som prišla o 4 predné dolné zuby. vľavo dole mám mostík od očného zuba po šestku, vpravo dole mám svoj očný+nasledujúce dva zuby. Na dolnom chrupe mám urobenú snímateľnú protézu, ktorá mi robí problémy/ zvyšky
jedla atď./ Chcela by som si dať urobiť mostík pomocou implantátu a mojich 3 zubov. Mohli by ste mi poradiť, či je to možné a kde? Ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

Technicky to možné je, avšak pri parodontóznej strate chrupu dochádza aj k pomerne veľkým stratám kostného tkaniva a tak nie je isté, či máte v daných miestach dostatočne masívnu sánku na umiestnenie implantátu. Zdvihnutým prstom je aj fakt, že ak ste z parodontálnych príčin prišli o vlastný chrup, ktorý má relatívne slušné obranné mechanizmy proti pôsobeniu baktérií na rozhraní zub-ďasno, či u Vás prežije implantát, ktorý je v tejto oblasti veľmi zraniteľný. Každopádne by bolo nutné zaradiť do každodennej ústnej hygieny špeciálne postupy. No a kde sa máte obrátiť, to Vám neodpoviem, nakoľko netuším, kde bývate. V dnešnej dobe sú však už implantológovia v každom trochu väčšom meste.

Návrat

Súvisice otázky s témou Paradentóza

Súvisice články s témou Paradentóza

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Paradentóza, skúste vyhľadávanie s výrazom Paradentóza v našej zubnej poradni.

Štítky