Otázka na tému resekcia koreňového hrotu

Ako sa mám starať o ranu po resekcii koreňového hrotu?

Dobrý deň, ja by som sa chcela opytat včera som bola na Resekcii koreňového hrotu a neviem ako to mam cistiť, ci staci ustna voda alebo mam pouzivat aj zubnu kefku, na povrchu sa mi robi taky ako biely povlak. S bolestou nemam ziaden problem. A este mozem jest normalne alebo mam davat pozor aby sa mi tomu nedostalo ziadne jedlo? Za odpoveď dakujem .

Odpoveď

Aj keď máte na ďasne stehy, musíte si nejakým spôsobom čistiť zuby naďalej. V mieste okolo rany je výhodné použiť akúkoľvek jednozväzkovú kefku, ktorú môžete použiť aj bez pasty na sucho. Zvyšnú časť chrupu si umývajte ako obyčajne. Miesto rany by som nedoporučoval čistiť, ako súčasť hygieny môžete používať dezinfekčné ústne vody s obsahom chlorhexidínu (Parodontax, Curasept), prípadne gely s chlorhexidínom. Listerine na ranu nie je vhodná. Ak sa Vám chce, párkrát denne si môžete ústa vypláchnuť s výluhom zo šalvie, repíku alebo harmančeku.
Pre všetky ústne vody a čajíky platí, že si ústa a ranu iba vypláchnete. Určite s nimi nerobte žiadne búrlivé vyplachovacie pohyby, aby ste si pri tom neuvoľnili stehy.
Dva dni po zákroku sa doporučuje kašovitejšia strava, potom môžete opatrne jesť všetko.

Návrat

Súvisice otázky s témou resekcia koreňového hrotu

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme resekcia koreňového hrotu, skúste vyhľadávanie s výrazom resekcia koreňového hrotu v našej zubnej poradni.

Štítky