Otázka na tému Zubné výplne - plomby

Presvitajúce zubné výplne

Dobry den. Na prednych zuboch mi presvitaju zubne vyplne, mam na nich neesteticke zlte az svetlo hnede flaky, chcela by som sa spytat ci je mozne tieto flaky odstranit vymenou vyplne, prip. akym sposobom je ich mozne odstranit? Dalej sa chcem spytat ci je nutne navstivit stomatologa, aby mi skontroloval spravny rast tzv. „zubov mudrosti“. A moja posledna otazka: dolne zuby mam dost skrivene a mierne i horne, je ucinne pouzivanie i „nocneho“ strojceka alebo je lepsi fixny /mam 28 rokov/? Dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Takže po poriadku:
1. ak máte farebné zmeny zapríčinené nevhodne sfarbenými výplňami, je dobré ich aspoň upraviť, ak už nie celkom prerobiť.
2. ak sa Vám osmičky dosiať neprerezali do ústnej dutiny, je vhodné urobiť kontrolné Rtg snímky, aby bolo možné posúdiť ich polohu a možnosť prerezania, prípadne predísť komplikáciám v zmysle posunu zubov, oslabenia sánky, alebo poškodenia sedmičiek.
3. ku vhodnosti fixného alebo snímateľného strojčeka by sa mal vyjadriť čeľustný ortopéd, každopádne je však isté, že s fixným strojčekom je možné zuby posúvať rýchlejšie, avšak po jeho sňatí treba rátať ešte raz taký dlhý čas s nočným snímateľným aparátom.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubné výplne - plomby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubné výplne - plomby, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubné výplne - plomby v našej zubnej poradni.

Štítky