Otázka na tému Krivé zuby

Krivé predné dva zuby

Dobry den
mam na vas dve otazocky:

  1. mam 26 rokov. Ma krive predne dva zuby, idu mi smerom von. Chcela by som sa opytat ci sa daju upravit inac ako strojcekom. Ak ano ake su tam moznosti.
  2. moja 5rocna dcera ma uzdicku medzi prednymi zubami, ma dost velku medzeru. Boli sme s nou u stomatologa pred dvoma rokmi a ten nam povedal, ze mame prist az ked je vypadnu mliecne zubky, ze potom uvidi co s tou uzdickou urobi. Nie je to neskoro, moze sa to vypadnuti mliecnych zubov upravit.

Dakujem za vase odpovede

Odpoveď

Dobrý deň,

Možností na nápravu je niekoľko, ale strojček by bol k Vášmu chrupu rozhodne najšetrnejší. Z iných možností máte na výber obrúsenie zubov (kedy bude vysoko pravdepodobné umŕtviť dané zuby, preliečiť a zaplniť korene a dostaviť ich liatymi dostavbami alebo sklennými vláknami) a ich okorunkovanie, alebo druhá možnosť umŕtviť a dostaviť pomocou fotokompozitu a sklenných vláken. Ani jednu z týchto možností Vám nemôžem celkom doporučiť.

Čo sa týka uzdičky, v prvom rade zájdite znovu za stomatológom, ale dopredu zvážte: Preťatie uzdičky je relatívne nenáročný zákrok trvajúci asi dvadsať minút. Aj keby uzdička nemala vplyv na daný stav, jej odstránenie nijako neovplyvní zdravý vývoj Vašej dcéry. Môže však narobiť šarapatu v psychickej sfére a zanechať neželané spomienky. Preto z môjho pohľadu je tiež veľmi dôležité, aký typ je Vaša dcéra. Pokiaľ nemá problém nechať si manipulovať v ústach a celkovo je statočná, dajte jej ju odstrániť a nič nepokazíte. Pokiaľ je však skôr nesmelá a nesamostatná, tak radšej počkajte. Je pravda, že ťah uzdičky môže spôsobiť odďaľovanie horných jedničiek, nemá však zásadný vplyv na miesto ich prerezania. Takže čas na rozhodnutie budete mať aj neskôr.

Návrat

Súvisice otázky s témou Krivé zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Krivé zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Krivé zuby v našej zubnej poradni.

Štítky