Otázka na tému amalgám v tehotenstve

Prehltla som amalgám, je to toxické pre moje dieťa?

Dobrý deň,chcem vás poprosiť o odpoveď,rano som jedla koláč a zjedla som kusok amalganovej plomby a som tehotna v 36 tt,zistila som to az po zjedeny ze mi chyba,moze to uškodiť babatku? Skusala som vyvratit ale nedalo sa :( Dakujem za odpoveď

Odpoveď

Amalgám obsahuje ortuť, tá je však viazaná v zliatine striebra, medi a iných kovov. Ortuť je toxická najmä vo výparoch, čo pri amalgáme hrozí len v deň zhotovenia a hlavne odvŕtania výplne. Ak ste výplň prehltli, nemôže to mať žiadne následky na Vaše bábätko. Hlavne by ste sa mali ukľudniť, tehotenstvo nie je choroba. Ľudstvo ešte nikdy nemalo k dispozícii takú zdravotnú starostlivosť dohľad ako teraz, ženy v rozvinutých krajinách nehladujú, majú čas na relax, v prípade problémov nemusia pracovať. Napriek tomu však skoro všetky podliehajú panike tlačenou z médií a hysterických portálov typu Modrý koník. Plod je dobre chránený, nebojte sa, a Vaša amalgámová výplň spôsobí akurát tak cinknutie v mise. :)

Návrat

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme amalgám v tehotenstve, skúste vyhľadávanie s výrazom amalgám v tehotenstve v našej zubnej poradni.

Štítky