Otázka na tému Krivé zuby

Dá sa riesit vykrivenie horných zubov strojčekom aj keď mám 22 rokov?

Dobry den, chcel by som sa informovat ohladom mojho problemu. Mam 22rokov , vrchne predne zuby mam vykrivene dovnutra, ocny zub na lavej strane mam zle vyrasteny pricom vystupuje pred ostatne zuby. Casto mavam v okoli vycnievajuceho zuba zapalene dasna.
Spodne zuby mam rovne ale na jednom spodnom zube presne pod vycnievajucim vrchnym ocnym mam odhaleny krcok. Zacinaju sa mi odhalovat aj na spodnych prednych zuboch, pricom na vnutornej strany sa mi objavuju cierne fliacky, neviem ci to je kaz alebo zubny kamen.
Pouzivam Elmex sensitive kefku aj ustnu vodu aj pastu.
Moja otazka je da sa riesit vykrivenie hornych zubov strojcekom aj ked mam 22rokov? Vycnievajuci ocny zub ktory mi predpokladam ze tlaci na predne zuby z boku a tym su vykrivene by bolo lepsie vytrhnut alebo ?
Co sa tyka spodnych zubov, da sa este neako zabranit tvorbe ciernych fliackov popripade ich uplne odstranit?
Dakujem s pozdravom Stano

Odpoveď

Dobrý večer,
k scenáru narovnania Vašich zubov by sa mal vyjadriť čeľustný ortopéd, ktorý zvolí najvýhodnejšiu statégiu posunov a narovnaní. To je samozrejme možné, aj keď máte 22, akurát že Vám to poisťovňa nepreplatí. Mám pacientku, ktorá nosila strojček ako 44 ročná a s dobrým výsledkom.

Čo sa týka tmavých škvŕn na krčkoch zubov: pravdepodobne ide o počiatočné štádium tvorby zubného kameňa, s čím Vám pomôže dentálna hygienička. Nakoľko zubný kameň je mineralizovaný povlak, ktorý na zuboch stojí neporušene dlhšie ako 48 hodín, zubná hygienička Vás naučí, ako si čistiť zuby tak, aby tam povlak neostával. Zvlášť dôležité je to u ľudí s nepravidelne usporiadaným chrupom.

Do úvahy pripadajú aj iné príčiny, napríklad začínajúca forma zubného kazu, dlhodobé používanie ústnych vôd s obsahom chlorhexidínu, prípadne chronická otrava niektorými ťažkými kovmi. Pokiaľ ale nepracujete pri výrobe olovených akumulátorov, tak sa Vás posledná možnosť pravdepodobne netýka:).

Návrat

Súvisice otázky s témou Krivé zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Krivé zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Krivé zuby v našej zubnej poradni.

Štítky