Otázka na tému Panický strach zo zubára

Mám neprekonateľný strach zo zubára

Dobrý den! Mám neprekonatelný strach zo zubára,mala som velmi naegatívnu až ponižujucu skusenosť ešte ako dieťa.Odvtedy nemožem prekonať strach a navštíviť ambulanciu. Moj chrup to su vlastne už iba zvyšky zubov…Velmi by som chcela hoci aj protezu,neviem ako to prekonať…Myslíte,že mám nádej…Som z okolia PN.Dakujem velmi pekne.

Odpoveď

Dobrý deň,

Váš problém je bohužiaľ veľmi častý. V podstate sa môžete obrátiť na stomatochirurgické oddelenie niekde v blízkosti a požiadať ich o informácie, či by u Vás bolo možné vykonať sériové extrakcie zvyškov zubov v celkovej anestéze a čo by to asi stálo. Predpokladám, že poisťovňa za Vás neuhradí časť týkajúcu sa uspatia, extrakcie do istej miery áno.
Iná možnosť je navštíviť psychoterapeuta a pokúsiť sa tento problém kauzálne (príčinne) riešiť. Posledná možnosť je nájsť si vhodného stomatológa a požiadať ho o premedikáciu, čo v praxi znamená jednorázové užitie lieku na potlačenie strachu tesne pred výkonom, v podstate je to niečo podobné, ako ľudovo volaná „náladovka“ pred operačným zákrokom na chirurgii. Nezaspíte z toho, avšak stratíte obavy a nič si nebudete pamätať. Porozmýšľajte.

Návrat

Súvisice otázky s témou Panický strach zo zubára

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Panický strach zo zubára, skúste vyhľadávanie s výrazom Panický strach zo zubára v našej zubnej poradni.

Štítky