Otázka na tému Estetický problém

Estetický problém v hornej čeľusti

dobry den, mam 19 rokov a zuby v relativne dobrom stave. avsak trapi ma jeden esteticky problem. v hornej celusti sa mi nevyvinula prava dvojka.z toho dôvodu mam mensie medzierky medzi hornymi zubami na co som si uz zvykla.
chcela by som sa opytat ako by sa dal tento problem vyriesit, zubnym mostikom alebo neviem akym spôsobom ?
medzierky su pomerne uzke, novy zub by tam nevosiel.museli by mi vytrhnut zuby a nasadit nove ? kolko by to stalo ?
okolie ma od toho odhovara, ze vraj ked budem mat zuby na tesno tak sa mi skor vytvoria kazy.
dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Nuž, v podstate máte na výber posun zubov pomocou fixného aparátu, čo by mal menežovať čeľustný ortopéd (vzhľadom na to, že máte viac ako 18 rokov, hradíte to celé zo svojho vrecka, čo by mohlo byť približne 300–600 Eur), alebo sa stomatológ pokúsi medzery uzavrieť výplňovým materiálom. Znamená to, že pomocou fotokompozitu opticky rozšíri zuby susediace s medzerou. Musíte si ale uvedomiť, že pokiaľ ich aj nepredĺži, mohli by sa zdať príliš široké, čo by mohlo pôsobiť rušivo.
Poslednou možnosťou by boli estetické fazety, čo znamená jemný obrus predných plôch dotyčných zubov a nalepenie tenkých škrupiniek z fotokompozitu alebo z keramickej hmoty, ktoré by mali akurátnu veľkosť, farbu a tvar. Toto riešenie mi ale príde už dosť invazívne a pokiaľ na daných zuboch nemáte väčšie a nevhodné výplne, tak by som o tom ani neuvažoval. Mostík alebo korunky sú v takom prípade úplne irelevantné, vzhľadom na nutnosť obrusu zdravých zubov. Ceny Vám nedokážem sprostredkovať, pretože nemám znalosti o tom, koľko výplní by bolo potrebných na riešenie Vášho problému.

Návrat

Súvisice otázky s témou Estetický problém

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Estetický problém, skúste vyhľadávanie s výrazom Estetický problém v našej zubnej poradni.

Štítky