Otázka na tému drén v rane po ťahaní

Je nutné drénovať ranu aj 10 dní po extrakcii?

Dobrý deň, som 10 dní po extrakcii dolnej osmičky, užívam Dalacin, nakoľko mám tzv. suché lôžko a môj zubný lekár mi do rany aplikoval 4krát drén. Momentálne už pre dovolenky nemám možnosť ísť tam a dnes som si z rany vybrala posledný drén, ktorý bol na konci trochu od krvi, čiže rana je stále neuzavretá. Cíitm sa však celkovo lepšie, akútne bolesti ustúpili, teraz sú už zriedkavé a väčšinou znesiteľné, občas užívam analgetiká. Chcem sa spýtať, či je ešte nutné vyhľadať lekára pre ďalšie drenáže a najmä koľko potrvá ešte zahojenie rany – totiž mám veľké obavy najmä z konzumácie jedla, a strava v kašovitej forme už trochu otravuje. :-/ Ďakujem pekne za odpoveď.

Odpoveď

Myslím, že 10.deň po extrakcii, ak už nemáte teploty ani bolesti, nie je nutné ranu naďalej drénovať. Je pochopiteľné, že ešte nie je zatiahnutá, preto je vhodné ešte nekonzumovať sypkú stravu (typu makových buchiet a sezamového pečiva) a ústa po jedle vypláchnuť čistou vodou. Ak sa tomu chcete venovať, môžete párkrát dennne v ústach podržať nejaký z rastlinných výluhov (repík, šalvia, harmanček…). Na silvestra môžete prejsť na niečo veselšie ako je šampanské a becherovka. :) Ak by sa objavili bolesti alebo teplota, vyhľadajte lekára.

Návrat

Súvisice otázky s témou drén v rane po ťahaní

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme drén v rane po ťahaní, skúste vyhľadávanie s výrazom drén v rane po ťahaní v našej zubnej poradni.

Štítky