Otázka na tému bolesť pod mostíkom

Mám bolesti pod práve zhotoveným mostíkom

pekný deň, mám závažný problém. Začnem tým, že pred dvoma týždňami mi moja stomatologička nasadila na predné 4 zuby- to je 12–11 a 21–22 mostík- po 1. týždni som začala pociťovať bolesti pod nosom vľavo, postupne sa pridružil opuch. dňa 22.12 som bola u mojej stomatologičky na vyšetrení- 2× urobený RTG – ako príčinu bolesti uviedla neprerezané zuby 13 a 23, ktoré mi údajne tlačia na korene zubov pod mostíkom, zaslala ma s výmenným poukazom k stomato. ortopedičke že sa jedná o rastovú aktivitu , kedže dňa 22.12.2016 mal zubný ortopéd voľno a už začali dovolenkovať všetci ortopedi. nemala som ako sa presvedčiť o raste zubov- ani žiadnu konzultaciu, co mám robiť s bolesťou zubov a opuchom.Dňa 23.12. pracovali v nemocnici Košice ( dentoalveolárna chir.- stomat. klinika – kde som bola ošetrená – (je to od nás pekných 120km. )- urobili mi RTG panoramatický – kde lekár zhodnotil citujem zo správy : "kde predpoklada rastovu aktivitu (??) , skúsku vitality vykonanú nemala. " – dr. mi urobil skusku a zistil že zub 21 je mrtvy a z neho je opuch – vykonal mi rez nad zubom a chodila som dva dni po sebe na výmenu dreinu na stomat. LSPP- je nutná treparácia zubu– moje zuby pred mostíkom, neboli zničené mala som kaz – nedržala mi blomba- chodila som každe tri mesiace na novu- moja otázka znie- kedže po 1. nasadila mi mostík na zuby kde niesu prerezané očne a ortoped sa vyjadril že už ani na zámok sa vybrať nedaju, kedže by by nedržal na keramických zuboch strojcek- po 2. neboli pred mostíkom ošetrené zuby ako by mali- pretože su zapalene hl. zub 21– plus pobolieva ma zub lava dvojka- kde sa obavAM TAKTIEž ZáPALU – ako to mám riešiť so stomatologom, že urobil chybu!?? a zničil mi chrup?? ako mám dalej postupovať?? naverím už že mi zuby da do poriadku- bojím sa zlých výsledkou, chcem prejsť k inému zubarovy a peniaze chcem s5– nech si ten mostik necha a urobím si ho inde– alebo mám pýtat o bolestné? ci podať sťažnosť niekde na zdravotnu kontrolu .. ?? ako dalej ? co by ste robili na mojom mieste- dnes 25.12 mi bol vykonaný na LS PP – dren ex., výplach 3% H2O2 – lok. Socetol– zajtra idem tiež na pohotovosť a pozajtra ordinuje už aj moja dr. ako to mám riešiť ?? kedže zub mi bude treba vŕtať cez mostík a čistiť ho zo spodu- v KK to riešili len cez dasno, pretože nemože dr. zasahovať do mostíka ktorý bol robený iným stomatologom . Dakujem s Pozdravom Pisarčíková

Odpoveď

Váš prípad nie je až taký zriedkavý. Jednou z možných komplikácií po obrúsení zuba na korunku je jeho umŕtvenie. Je množstvo zubných lekárov, ktorý práve kvôli tejto možnej komplikácii preventívne zuby určené na korunku umŕtvia a endodonticky ošetria, zvlášť v prednom úseku chrupu.
Hlavná otázka je, či ste inak s mostíkom spokojná. Ak áno, je možné koreňovú liečbu vykonať po prevŕtaní mostíka cez korunku. Takisto je možné zámky strojčeka nalepiť na povrch keramických koruniek, nie je to problém, len na to čeľustný ortopéd musí mať správne postupy a materiál.
Ak s mostíkom nie ste spokojná, treba ho dať dolu a prerobiť. Zhotovujúceho lekára pochopiteľne môžete požiadať o vrátenie peňazí. Ak by odmietol, môžete požiadať o prešetrenie situácie Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Ak máte požiadavky na bolestné, to musíte zrealizovať cestou občiansko-právnou súdnou cestou.

Návrat

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme bolesť pod mostíkom, skúste vyhľadávanie s výrazom bolesť pod mostíkom v našej zubnej poradni.

Štítky