Problém s prednými vrchnými dvojkami

Dobrý deň, mám taký problém s prednými vrchnými dvojkami. Mám ich vykrivené a ako dieťa sa mi vytvorili malinké kazy, ktoré boli viackrát plombované. Plomby mi môj stomatológ už veľakrát prerábal, pretože mi stmavli a vytvárali sa mi na ich okraji hnedé „jarčeky“(nánosy z jedla). Kvôli nim mi časom musel aj dané plomby zväčšovať. Môj zubár mi teraz radí, aby som si dala urobiť korunky na oboch zuboch. Chcela by som sa s vami poradiť, či je to dobrý spôsob riešenia? A keby som si v budúcnosti chcela dať strojček na zuby boli by tieto korunky problém? Keďže mám úzku klenbu zubov chcela by som si vytrhnúť jeden zub(alebo dva)a tým vytvoriť dostatočný priestor pre ostatné zuby. Za odpoveď vopred Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Z môjho pohľadu je ponúkané riešenie príliš radikálne, no nevidel som daný stav. Čo sa týka tvrdých zubných tkanív, som dosť konzervatívny a snažím sa zachrániť čo sa dá, pretože to Vám už nikdy nedorastie a ani si to nekúpite. Ak sa Vám okraje výplní v minulosti sfarbovali, skúsil by som navštíviť stomatológa s dobrou reputáciou a som presvedčený, že sa to pri dobrej hygiene z Vašej strany nezopakuje.
Na druhej strane treba zvážiť aj konzultáciu s čeľustným ortopédom a zvážiť možnosti posunu zubov. Možno nakoniec práve tieto dvojky by boli vhodnými kandidátmi na extrakciu kvôli vytvoreniu miesta. Bolo by to dosť nezvyčajné, ale možné to je. Cez mail daný stav určite nedokážem objektívne posúdiť.

Návrat

Súvisice otázky

Štítky