Otázka na tému strojček na zuby

Čo musím študovať, aby som mohla robiť zubné strojčeky?

Dobrý deň. Navštevujem strednú školu Obchodnú akadémiu v Starej Ľubovni. Veľmi by som sa v budúcnosti chcela venovať práci so zubami konkrétne chcela by som robiť fixné strojčeky. Neviem však na akú školu sa mám teda vybrať, pretože všade je to tak zložito napísane, že tomu nerozumiem.
Ďalšia moja otázka je, či si myslíte, že mám nejakú šancu z OA sa dostať na takú školu. Poprípade nejaké info o príjmačkach a typ školy. Vďakaa.....

Odpoveď

Nie som si celkom istý, čo znamená „robiť zubné strojčeky“. Ak chcete liečiť ľudí s krivými zubami pomocou strojčekov, chcete teda vykonávať prácu čeľustného ortopéda – čo je zubný lekár so špecializáciou. Musíte na to skončiť lekársku fakultu (6 rokov) a potom si spraviť spomínanú špecializáciu (približne ďalších 4 až 8 rokov podľa spôsobu štúdia).
Ak ste robením strojček mysleli na to, že ich budete vyrábať, musíte skončiť zdravotnú školu pre zubných technikov. Podmienky si musíte na konkrétnych školách zistiť sama.
Či máte šancu, to závisí od vašej inteligencie a odhodlanosti sa učiť.

Návrat

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme strojček na zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom strojček na zuby v našej zubnej poradni.

Štítky