Otázka na tému Problémy s prerezávaním zubov

Problémy s prerezávaním zubov

Moja dcérka má 4 roky. Kompletný mliečny chrup sa jej prerezal pred rokom. Toto prerezávanie bolo zdĺhavé a veľmi namáhavé. Stále sa sťažovala na bolesť dasienok. Možno by som napočítala len pár dní za toto celé obdobie,kedy ju to nebolelo. Okrem toho bola veľmi nervózna. Všetci sme sa tešili, že keď jej vyrastie posledný mliečny zúbok bude pokoj. Ale opak je pravdou. Táto situácia trvá aj ďalej po prerezaní kompletného mliečneho chrupu. Už sme niekoľko krát navštívili zubára. Ten hovorí, že má intaktný chrup, úplne v poriadku. Už situáciu konzultoval aj s inými kolegami, ale nikto sa s takýmto prípadom ešte nestretol. Jediné čo prichádza do úvahy je, že moja dcérka je citlivá na vývoj zubov, čo je pre nás hrozné, lebo ten vývoj bude ešte veľmi dlhý. Čo si o tom myslíte vy? Ďakujem za odpoveď. Už som toho zúfalá.

Odpoveď

Dobrý deň,

na problémy s prerezávaním zubov existuje množstvo prípravkov, no zväčša sú založené na miestnom znecitlivení. Pokiaľ je k prerezávaniu zúbkov pridružená nervozita, podráždenosť, plačlivosť, prípadne hnačky a teploty, skvelým liekom je mnohokrát odskúšaný homeopatický preparát Chamomilla 15 CH. Nemá žiadne vedľajšie účinky a podáva sa aj niekoľkokrát za sebou do chvíle útíšenia po 5 guličiek, ktoré sa dieťatku nechajú rozpustiť pod jazykom. Ak ide o úplne malé deti, môžete guličky rozpustiť v čistej vode v striekačke a strieknuť to do pusy.

Návrat

Súvisice otázky s témou Problémy s prerezávaním zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Problémy s prerezávaním zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Problémy s prerezávaním zubov v našej zubnej poradni.

Štítky