Otázka na tému Farba koruniek

Farbu mostíka vybrali bez môjho schválenia

Dobrý deň, robia mi zubné korunky (mostík) na predné štyri zuby. Čo ma trápi je, že laborantka pri skúške sama vybrala farbu bez toho, aby mi ju ukázala alebo nejako inak to so mnou konzultovala. Povedala, že dolné zuby sú pekné, ale horné trojky až tak nie, a zvolila odtieň A3. Mám obavu, či nebude tento odtieň žltý alebo tmavý? Je to bežne používaný odtieň? Keď už si dávam tie mostíky, chcela by som aj estetický efekt. Korunky ešte nemám nasadené, vraj mi ich nasadia zatiaľ dočasne na cca 2 týždne a potom natrvalo. Dá sa počas tejto doby ešte doriešiť farba, keby sa mi nepozdávala? Ďakujem.

Odpoveď

Zatiaľ sa nič nedeje, skôr, než lekár nalepí mostík definitívne, musíte mu odsúhlasiť jeho výzor, čo sa vzťahuje aj na farbu. Ak budete mať mostík nasadení dočasne na dva týždne, je to dosť dlhá doba na to, aby ste sa rozhodli. Ak nebudete s farbou spokojná, bude to technik musieť bezplatne prerobiť. Ak to už raz schválite, reklamácie ohľadom tvraru a farby je veľmi ťažko uplatniť.
Farba A3 je najbežnejší odtieň zubov – ani svetlý ani tmavý, ale prirodzený.

Návrat

Súvisice otázky s témou Farba koruniek

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Farba koruniek, skúste vyhľadávanie s výrazom Farba koruniek v našej zubnej poradni.

Štítky