Otázka na tému starostlivosť o ranu na ďasne

Ako sa mám starať o ďasno po malej chirurgii?

Dobrý deň,

prerezáva sa mi osmička vľavo dole, 2korunky sú vonku, zvyšok nie. ďasno opuchlo, zubár mi celé ďasno obrezal, aby sa zub mohol vytlačiť von. po obrezaní ďasna mi tam ostala diera pre zub(čo je prirodzené)..moja otázka je, ako sa mám starať o to ďasno? resp. tú dieru? už to nebolí, stále to však cítim (obrezali mi to len včera, takže to považujem za normálne) a bojím sa aj jesť, aby mi tam neostali nejaké čiastočky z jedla alebo sa mi to nejako nezapálilo. dá sa hojenie niečím urýchliť? ďakujem veľmi pekne za odpoveď

Odpoveď

Nič zvláštne nemusíte riešiť. Stačí, ak budete dodržiavať bežnú ústnu hygienu. Ak máte problém čistiť zuby v okolí rany, použite jednozväzkovú kefku – napr. Curaprox CS1006.
Ak chcete urýchliť hojenie, natierajte si 2krát denne na ranu gel s obsahom Chlorhexidínu, napr. Chlorhexil, Corsodyl alebo Curasept. Dostanete ich v lekárňach.

Návrat

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme starostlivosť o ranu na ďasne, skúste vyhľadávanie s výrazom starostlivosť o ranu na ďasne v našej zubnej poradni.

Štítky