Otázka na tému Mŕtvy zub

Môže mŕtvy zub bolieť?

dobry den, chcem sa spytat, som pristahovana do mesta Zilina druhy rok, a zacalo ma nepravidelne pobolievat vpravo hore, takisto aj dole,a le nie su to protilahle meista, cize hore vzadu dole skor vpredu, ked soms a okrem ineho nato pytala zubara ci tam mam kaz, pozrel na snimok asi 2mes.stary a zeto bude asi mrtvy zub.ale mna to poslednou dobou raz za dva dni pobolieva, je to dost neprijemne a obtazuje ma to.moja otazka ci moze mrtvy zub takto boliet ci tam nieje nieco poskodene, kaz alebo nieco ine.mam to uz dlhsie roky, presne neviem.dalsia otazocka ake su podmienky na korunky, teda v akoms tave by mal byt zub.mam zub7ku z jednej strany celu stenu ulomenu/vnutorna cast/, zubar mi hovoril o vytrhnuti a mostiku, ale podobne som mala na inom zube a viem ze mi davali mostik.to este v starom bydlisku.dakujem pekne za informacie.

Odpoveď

Dobrý deń,

No, čo sa týka toho mostíka, nie je vždy jednoduché zhotoviť mostík zo šestky na osmičku (po vytrhnutí sedmičky), ale možno by to u Vás šlo hladko… Iné varianty sú implantát, alebo mostík na sklenených vláknach (ak chcete príklady, pozrite sa na stránku www.dentapex.sk v sekcii fotogaléria). Pokiaľ ide o kritériá na zhotovenie korunky, malo by platiť, že okraj korunky musí byť umiestnený na zdravom okraji zuba (nie na výplni) a od tohto okraja by kosť nemala byť vzdialená menej ako 1,5 až 2 milimetre. Ak je lomná línia na Vašom zube ukončená hlboko pod ďasnom, je možné, že jedinou možnosťou bude vytiahnutie. Jedine že by ste bola ochotná podstúpiť chirurgickú úpravu okraja kosti alebo si nechali pomocou fixného strojčeka povytiahnuť zub.

Prvá časť otázky bola, či môže mŕtvy zub bolieť. Odpoveď je – rozhodne áno. Bolesť síce nepochádza z nervu zuba, ale okolitej kosti, no môže byť veľmi intenzívna. Stáva sa to, ak je zub nevhodne ošetrený, ak sa koreňová výplň infikuje po vypadnutí plomby na danom zube, alebo ak je na ňom zhotovená netesná plomba alebo korunka. Riešenie je v opätovnom preliečení koreňov a zhotovení hermetickej rekonštrukcie

Návrat

Súvisice otázky s témou Mŕtvy zub

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Mŕtvy zub, skúste vyhľadávanie s výrazom Mŕtvy zub v našej zubnej poradni.

Štítky