Otázka na tému Nadpočetný mliečny zub

Nadpočetný mliečny zub

Zdravím, mám otázku na ktorú som nikde nenašiel odpoveď vsade sa spomínajú len mliecne a za nim trvaly zub, nasa dcerka bude mat rok a nasli sme jej za prednymi dolnými zubami tlacit sa dalsi mliecny zub. Zajtra sa chystáme k zubárovi ale bol by som rád čo nám na to poviete vy. Je to normálne? Necmulala ani cumel a napriek tomu sa nám tlaci zub takto divoko… Som z toho nešťastný.

Odpoveď

Pokiaľ nový mliečny zub vyzerá ako rezák, a Vaša dcérka má už štyri rezáky, tak pôjde o nadpočetný zub. V takom prípade máte na výber extrakciu (čo u tak malého dieťaťa nie je práve jednoduché), alebo ak neprekáža, môžete s tým počkať do času prerezávania trvalých zubov. Je možné, že sa sám vylúči, prípadne sa dá extrahovať potom. Jediný stav, kedy by ho bolo nutné extrahovať skôr je, ak by sa jeho postavením zhoršilo čistenie natoľko, že by sa na ňom alebo zube pred ním vytvoril kaz.
S cumlíkom to nemá nič spoločné.

Návrat

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Nadpočetný mliečny zub, skúste vyhľadávanie s výrazom Nadpočetný mliečny zub v našej zubnej poradni.

Štítky