Otázka na tému posun stredu zubov

Posun stredu zubov

Dobrý deň, mám otázku. Pred 8–9 rokmi som mala vytiahnutý zub (štvorka vľavo hore) kvôli tomu, aby som mala dosť miesta na vyrovnanie zubov. V dôsledku čoho sa mi zuby potom výrazne (o 0,7 cm) posunuli doprava. Fixný aparát som prednedávnom zložila dole, ten mi nepomohol, iba ak by som si dala vytrhnúť ešte 3 zuby (to mi povedal môj zubár) dala fixný aj hore, aj dole, a tak by sa to už dalo. Fixný aparát už nosiť nechcem, mám 23 rokov a dosť mi prekáža, že ten stred nie je v strede :/ menej sa usmievam a ani komunikácia nie je najlepšia, pretože viem, že to nie je dokonalé, a že to ruší. Nedalo by sa riešiť chirurgickým zákrokom? Ďakujem

Odpoveď

Ak máte na mysli uvoľnenie kostného oblúka aj so zubami a jeho posun do správnej polohy, tak to je sci-fi. Zuby by odumreli, záhryz by nesedel, zdeformovalo by to tvár.
Asi Vám ostáva už len ten strojček… Vo vhodnom prípade by sa nejaká korekcia dala spraviť keramickými fazetami, neviem, musel by som to vidieť.

Návrat

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme posun stredu zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom posun stredu zubov v našej zubnej poradni.

Štítky