Otázka na tému Bolesti zubov

Bolestivý zub aj po odstránení nervov

Dobry den, mam taky problem, cca pred 4 rokmi mi na zaklade zapaleneho nervu v zube, boli nervy vybrate a nervove kanaliky boli vyplnene stomatologom, bolo to velmi bolestive nakolko so m to cchela absolvovat bez inekcie (ja truba) uz ku koncu som mala ozaj dost, lekar to nakoniec utiahol do uspesneho konca, lenze cca pol roka dozadu mam citlivy zub najma po jedle ma az rozboli, hovorila som to svojej zubarke, ona tvrdi, ze tam nema co boliet, poslala ma na rtg a nic neneasla, ze je vyplneny dobre, pritom ja tam vidim sedu bodku, no, ale ona je dr. nie ja, co teraz s tým? je to neprijemne a vadi mi to, je mozne, ze mi tam nejaky nerv ponechali, alebo v tzv. mrtvom zube je kaz? uz som zufala, dakujem za odpoved

Zuzana

Odpoveď

Dobrý deň,

Pokiaľ ste mali zo zuba dôsledne odstránené nervy, kaz na ňom síce môže vzniknúť, no kým sa nachádza v tkanivách zuba, tak nebolí. To však ale neznamená, že mŕtvy zub nemôže bolieť! Bolesť v takýchto prípadoch pochádza z okolitej kosti, hlavne ak je zub nedokonale ošetrený, alebo zlomený. Na rentgene síce môže mať perfektne zaplnené korene, koreňová výplň však môže byť infikovaná kazom z korunkovej časti, mohlo dôjsť k prehliadnutiu jedného z koreňov alebo bočných kanálikov. Príčin bolesti zaplneného zuba je množstvo, a opísať všetky príčiny a ich liečbu by bolo príliš rozsiahle. Váš stomatológ by mal daný zub znovu vyšetriť a pokiaľ sa nepotvrdí zlomenie zuba alebo prasknutie niektorej jeho časti zasahujúce pod ďasno, mala by byť vykonaná revízia koreňovej výplne, najlepšie pod kontrolou stomatologického mikroskopu.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti zubov

Súvisice články s témou Bolesti zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti zubov v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Citlivý zub po vyplnení koreňov

10. 08. 2012 15:19 | Anton | reagovať

Dobrý deň,
ubehol druhý deň, od toho, čo som mal zaplnené korene. Zub je trochu citlivý. Je to horná 6 na ľavej strane. Je tam aj mierny opuch. Chcem sa opýtať je normálna takáto reakcia po vyplnení koreňov? Je to tupá, znesiteľná bolesť. Ďakujem za odpoveď.

RE: Citlivý zub po vyplnení koreňov

12. 08. 2012 21:50 | rudolf novotný | reagovať

Už som tu mnohokrát písal, že bolesť po plnení je normálna aj pri dobre prevedenom výkone. Nemala by však pretrvávať dlhšie ako 7 dní.

Bolest zuba po vytrhnuty nervov

02. 03. 2017 06:03 | Anna Kováčová | reagovať

Dobrý den chcela by som sa spýtať prečo ma bolí stále zub po vytrhnutí nervov ? Až mi to ťahá pravé oko . Aj ked mi dala Dr. Vložku tá bolesť neprešla dokonca ma ten zub začal ešte viac bolieť tak som si tu vložku horkoťažko musela dať nejako von . Ďakujem

Opuch

30. 11. 2019 19:22 | Julinka728 | reagovať

Dobrý deň je možné že včera mi ťahali nerv zo zubu a ešte. Dnes mám opuchnuté líce?

Pridať komentár

Štítky