Otázka na tému Krivé zuby

Krivý očný zub

Krivy ocny zub. Moje horné zuby sú rovne az na jeden vycnievajúci očný zub ktory je pre mna velkym utrpenim…rozmýšlal som nad strojčekom, ktory vsak nechcem, pretoze uz teraz je viditelne, ze mi tento zub vytraca a horna pera je akoby vypukla. Radsej by si chcel dat ten zub vytrhnut a dat nahradu. Je to mozne a kolko by to asi stalo? dakujem pekne

Odpoveď

Dobrý deň,

no možné to samozrejme je, ale neviem či je to aj rozumné. Očný zub má veľmi dôležité postavenie v zubnom oblúku a ak si ho necháte odstrániť, výjde Vás to ná pár eur, škody však budú dosť veľké. Nechcem sa vyjadrovať o cenách, pretože extrakcia zuba a jeho náhrada (niekoľkými rôznymi spôsobmi) Vás môže stáť približne od 400 do 1500 Eur, no byť na Vašom mieste, nechal by som si radšej poradiť skúseným stomatológom v súhre s čeľustným ortopédom a predsa len zvážil možnosť fixného aparátu.

Návrat

Súvisice otázky s témou Krivé zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Krivé zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Krivé zuby v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

kontakt

12. 06. 2010 01:02 | Martin | reagovať

Dobry den,

podla Vasho popisu mam asi rovnaky problem ako Vy a rovnako uvazujem skor nad zubnou nahradou ako nad strojcekom. Chcem sa Vas preto spytat, ci sa vam vas problem uz podarilo vyriesit a akym sposobom. Viete vy alebo pan doktor Novotny o specialistovi v tejto problematike(nezalezi na regione)? V pripade, ze nechcete meno uviest priamo tu velmi by som odcenil, ak by ste mi ho poslali na mail: kolleso(at)gmail.com.

Dakujem!

Očný zub-strojček

22. 06. 2011 07:30 | Ivka | reagovať

Dobrý deň. Môj Očný zub mi nezapadá do stavby zubov, rastie vyššie (zubárka povedala, že je to tym, že mam mliečnu stoličku kt. mi nevypadla) . Myslíte, keby sa mi tato stolička vytrhla,a nasadil sa strojćek, očný zub by sa vrátl ku súvislej rovine zubov? ďakujem za odpoveď.

RE: Očný zub-strojček

22. 06. 2011 07:30 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Je vysoko pravdepodobné, že pod manažmentom skúseného čeľusntného ortopéda sa taktýto posun môže podariť. Problém ale väčšinou býva trochu komplikovanejší ako sa javí na prvý pohľad, pravdepodobne u Vás bude treba vyriešiť aj postavenie ostatných zubov v zubnom oblúku.

Očný zub

29. 12. 2011 18:02 | Nina | reagovať

Dobrý deň. Mám štrnásť rokov a mám krivé očné zuby. Pravý je vysunutý dopredu, ľavý tiež, ale iba trochu. Chcela by som strojček no neviem či by sa mi tie zuby narovnali, lebo pravý očný zub je akoby otočený bokom. Vyzerá to, že nemal dosť miesta na rast, preto narástol krivo. Pomyslela som si že na nejaké zbrúsenie zubu alebo nejakú náhradu som ešte príliš mladá. Preto by som radšej chcela ten strojček. Poradíte mi? Ďakujem.

očný zub

03. 01. 2013 13:10 | sandra | reagovať

Dobrý deň,neviem či sa k tomuto ešte vyjadruje niekto,keďže to bolo pred dvomi rokmi,ale za pokus to stojí môjmu 9 ročnému bratovi rastie očný zub tiež na boku ďasna,mliečny zub mu ešte nevypadol,chcela by som sa spýtať či sa to bude dať nejak odstrániť ,respektíve či to bude moc prekážať v jeho živote,okrem toho že na pohľad to moc pekne vyzerať nebude..

Pridať komentár

Štítky