Otázka na tému Problematické zuby

Problematické zuby - Ako na to?

Dobrý deň. Mám problémy so zubami, keď ma bolí zub hneď mi musia vybrať nerv alebo vytiahnuť. Chcem sa opýtať čo mam s tým robiť keď mi budu takto vyťahovať zuby na 22rokov tak potom čo ma čaká.Neexistuje na to niečo.Zubári mi hovoria že mi hnijú korene neviete mi na to niečo poradiť.

Odpoveď

Dobrý deň,

je možné, že v dobe, keď navštívite lekára, je už Váš zub tak postihnutý kazom, že jediná možnosť je vybrať z neho nerv alebo extrahovať celý zub. Jedinou možnosťou, ako tomu predísť je navštevovať zubára pravidelne, aj keď Vás ešte nič nebolí. Pri prehliadke Váš stomatológ môže objaviť kaz ešte v štádiu, kedy je možné ho ošetriť jednoduchou výplňou.

Kaz zubuKaz zubu

No a aby sa Vám zuby vôbec nekazili, to máte v rukách iba Vy sama. Nechajte sa poučiť dentálnou hygieničkou alebo stomatológom o spôsoboch čistenia chrupu a dôsledne to dodržiavajte. Bohužiaľ, žiadna skratka tu neexistuje a zdravé zuby si musíte jednoducho „odmakať“. Alebo máte ešte možnosť hodiť všetko na nespravodlivú dedičnosť a čakať čo bude. Vybrať si musíte sama.

Návrat

Súvisice otázky s témou Problematické zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Problematické zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Problematické zuby v našej zubnej poradni.

Štítky