Estetická úprava zubov

Dobry den, chcel by som si dat esteticky upravit zuby- t.j. aby boli rovne a biele-bol som u jedneho zubara – ten mi poradil aby som si dal vymenit vsetky korunky na prednych zuboch za keramicke jedine tak dosiahnem zelany efekt-Rad by som sa opytal ci danym zakrokom by sa nenarusili zuby natolko ze by mi nakoniec vypadali-hoci nie teraz tak napr. po 10 rokoch…za odpoved vopred dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

nuž, toto riešenie sa mi vidí príliš radikálne a je na mieste iba vtedy, ak máte zuby naozaj v zlom stave, t.z.množstvo výplní oslabujúcich zuby, tvarové defekty zubov a odchýlky v ich postavení. Pokiaľ tomu tak nie je, skôr by som doporučil náhradu chybných výplní dočasnými, potom bielenie, a nakoniec definitívne riešenie výplňami, prípadne fazetami. (Fazety sú tzv.„škrupinky“, ktoré sa vyhotovia na mieru na spredu jemne obrúsené zuby do požadovaného tvaru a farebného odtieňa.)
Ak Vám Váš stomatológ navrhol ako jediné riešenie práve toto, tak máte alebo chrup naozaj v zlom stave, alebo lekár neverí v estetický výsledok iného riešenia. Tak či tak, skúste konzultovať svoj stav aj s iným šikovným stomatológom. Rozhodne tým nemáte čo stratiť.
Ak by ste nakoniec pristúpili k okorunkovaniu spomínaných zubov, pri presnej práci lekára a Vašej dobrej hygiene o nich samozrejme tak skoro neprídete, ale ich prognóza bude predsa len trochu horšia, ako u dobre ošetrených zachovaných vlastných zubov.

Návrat

Súvisice otázky

Štítky