Mám problém s dolnou ľavou 5-kou

Dobry den
Mam problem s dolnou lavou 5-kou, zacalo to jemnym pichanim v zube a skoncilo to tak ze ubehlo 3/4 roka a moj zub nieje v poriadku. Zubar mi vrtal kanalik ale mne sa nezdalo lebo ma bolela kost na boku a tak som sa do toho dal uz aj ja a zistil som ze mi to navrtal ku 6-ke. Povedal som mu to a on vrtal a preliecoval stale tu dieru kdez to nalez bol dole v koreni. Stale mi to puchlo a citil som hnis ked som si to podtlakom
vytahoval. Nakoniec mu to doslo a pokusal sa navrtat koren(kanalik) ale zavrtal zase vedla ku 4-ke. Uz pri predposlednom vrtani navrtal kanalik a dal don ozon. Konzultoval som snimok s druhym stomatologom a je tam podozrenie ze neprevrtal koren az do konca k nalezu. Zub sa zacal mierne kyvat lebo sa uz narusilo lozko stalym obtekanim hnisu a jeho tazkymi preklepmi.Zub si nechcem v ziadnom pripade dat prec a preto vas ziadam o radu co s nim dalej a ci sa to este da spravit? A este sa chcem spytat ze ak odidem od svojho stomatolaoga ci ma on vobec narok na zapltenie jeho „sluzieb“?

Odpoveď

dobrý deň,

nuž, aby som pravdu povedal, k tomu čo ste mi napísali, sa naozaj neviem vyjadriť. Jediné, čo k tomu môžem povedať je, že akákoľvek liečba človeka je nepredvídateľná a ľudské telo nie je robot, ktorý v sto prípadoch zo sto zareaguje rovnako na ten istý podnet.
Pokiaľ nie ste spokojný s postupom liečby Vášho terajšieho lekára, povedzte mu to, požiadajte uňho o vyradenie z evidencie a obráťte sa na iného stomatológa. Výkony, ktoré Váš doterajší lekár účtoval zdravotnej poisťovni mu pravdepodobne budú uhradené.

Prajem Vám veľa šťastia.

Návrat

Súvisice otázky

Štítky