Výmena hlavného drôteného oblúka

Dobry den.Ja som sa len chcela opytat ako casto by sa mal menit drotik na fixaku a aka je najkratsia doba jedneho drotika(ci je ho mozne vymienat uz po 1–2mesioacoch,ci to nie je moc kratko),pretoze mne ho doktorka vymiena raz za 2-niekedy 3 mesiace a kazda vymena ma stoji 70eur.Mam ho uz rok a 2 mesiace.mam 21rokov a v 15tich som tiez mala strojcek 2,5roka ,ale potom sa mi zuby opat pokrivili kvoli osmickam, takze si to uz cele platim sama.

Odpoveď

Dobrý deň,

výmena hlavného drôteného oblúka sa štandardne vykonáva raz za dva až tri mesiace. Samozrejme čas na výmenu priamo závisí od toho, čo chce lekár v ústach dosiahnuť a aká je pružnosť a tvar spomínaného drôtu. Pokiaľ máte problém s financiami, skúste sa o tom s lekárkou porozprávať, no pravda je taká, že stomatológia je len podnikanie so službami ako každé iné a nie je celkom fér očakávať finančné kompromisy zo strany lekára len preto, že pracuje v oblasti medicíny.

Návrat

Pridať komentár

obluk

03. 02. 2017 09:26 | žužu | reagovať

je normalne,že mi menila obluk, ked mi ma o chvilu dat dole strojcek?

RE: obluk

04. 02. 2017 09:29 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Áno je, pravdepodobne ide o posledný oblúk, ktorý je neaktívny (nie je napružený a nevyvíja teda na zuby ťah) a slúži na ustálenie pozície zubov.

Pridať komentár

Štítky