Narazená sánka - obmedzená citlivosť v oblasti tváre

Dobry den spadol som vo stvrtok 1.10 na lade ako som sa korculoval,spadol som tak nestastne ze som si narazil sanku nemam nic zlomene ani nic vyklbene myslim v tvarovej casti,ale mam taky cudny pocit na pravej strane sanky ako keby som juu mal umrtvenu viete ako anestezou alebo nieco take cize moja otazka znie je to normalny dosledok toho urazu alebo je nutne vyhladat stomatochirurga?
Som objednany pre istotu ku maxilo-facialnemu chirurgovi ale stale mam mozno az nemiestne obavy co tam bude nasledovat,mohli by ste aspon trocha specifikovat moj problem Vopred Dakujem Gabriel.

Odpoveď

Dobrý deň,

pravdepodobne ste si pomliaždili nejakú vetvičku nervu, sprostredkujúceho citlivosť v oblasti tváre. Že ktorý to je, z popisu nie je jasné, ale predpokladám, že to nie je veľkého rozsahu. Na tu stomatochirurgiu by ste sa asi mali vybrať, ale obávam sa, že s Vami nič svetoborné neurobia. Pravdepodobne Vám doporučia solux a vitamín B1 (Thiamín). V ideálnych prípadoch sa inervácia obnoví v priebehu niekoľkých mesiacov.

Ak ste zástancom serióznej alternatívnej medicíny a chcete proces urýchliť, zožeňte si v lekárni, ktorá drží homeopatiká: Arnica montana 9CH a Hypericum perfoliatum 15 CH. Každý deň ráno nalačno si nechajte rozpustiť pod jazykom po päť guličiek z každého. Výsledky bývajú často veľmi dobré a čo je pekné, homeopatická liečba nemá vedľajšie účinky.

Návrat

Súvisice otázky

Štítky