Otázka na tému dočasná protéza

Dá sa dočasná protéza zhotoviť aj pred samotným vyiahnutím zubov?

Dobry den pan doktor, mam na vas jednu otazocku. Da sa urobit docasna protezka aj pred vytrhnutim vlastnych zubkov ci iba po vytrhnuti? Jedna sa o 4 dolne predne zuby. Dakujem

Odpoveď

Je to možné. Nejaký čas pred samotným ťahaním je nutné navštíviť stomatológa, ktorý zhotoví odtlačky pôvodného stavu. Zubný technik po úprave modelu vie zhotoviť dočasnú protézu, ktorá bude pripravená v deň plánovanej extrakcie. Po vytiahnutí zubov sa protézka okamžite nasadí na miesto po ťahaní, takže pacient odchádza s umelými zubami. Treba rátať s tým, že protéza je určená na obdobie zopár týždňov, potom už kvôli zmenu tvaru kosti po hojení nebude sedieť. Približne po 6 týždňoch už však bude možné zhotoviť definitívnu náhradu.

Návrat

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme dočasná protéza, skúste vyhľadávanie s výrazom dočasná protéza v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Docasna protezka

16. 09. 2015 20:21 | Mata | reagovať

Dobry den, dakujem Vam pekne za odpoved. Zubky su vytrhnute, pani doktorka zobrala odtlacky na docasnu protezku, vlastne nejaky medzernik, kym bude mozne urobit mostik. Chcela by som sa Vas opytat , kolko ten medzernik vydrzi, pretoze pani doktorka spominala ze nejake dva tyzdne iba. A ako sa dalej bude postupovat , ked sme sa dohodli na keramickom mostiku, hlavne by som chcela vediet za aku najkratsiu dobu sa to da urobit a pribliznu cenu v akej sa keramicke mostiky pohybuju. Dakujem krasne.

RE: Docasna protezka

18. 09. 2015 07:02 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Nuž, na ako dlho to plánuje a za akú dobu jej technik zhotoví mostík, to ja nemôžem vedieť. Myslím, že keď za tu prácu platíte nemalý obnos, pani doktorka je povinná Vám tieto veci dopredu objasniť. Cena za jeden člen kovokeramického mostíka je v intervale 50 – 400 eur, ale to Vám asi nepomôže.

Pridať komentár

Štítky