Otázka na tému Most na sklenených vláknach

Most na sklenených vláknach

Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu. Nedavno mi vytrhli zub cislo 46. Okolne zuby cislo 47 a 45 maju velku amalgamovu vypln, 47 aj z boku. Zubarka mi ako jedinu moznost dala, obrusit tieto dva okolne zuby a nasadit korunky s premostenim v mieste chybajuceho zubu. Podla rtg snimku, je vsak 47 oslabeny a preto je nutne obrusit aj zub cislo 44, ktory ma len malu amalgamovu vypln. Mam 32 rokov, a ako pise vacsina, aj mne je luto dat si obrusit zubky a preto sa chcem poradit, ci je to naozaj najlepsia volba, pripadne ci by nebolo mozne uvazovat aj nad mostikom na sklenych vlaknach. Nad implantatom kvoli vysokej cene neuvazujem. Velmi pekne dakujem za radu.

Odpoveď

Mostík na sklených vláknach môže byť naozaj dobrým riešením, zvlášť, ak zuby vedľa medzery majú staré výplne otočené smerom do medzery. Vtedy sa len tie výplne vyberú a vlákna sa vlepia do vzniknutých kavít (otvorov). Ak sú však zuby naozaj rozkývané, nie sú pre most na vláknach vhodné.

Návrat

Súvisice otázky s témou Most na sklenených vláknach

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Most na sklenených vláknach, skúste vyhľadávanie s výrazom Most na sklenených vláknach v našej zubnej poradni.

Štítky